Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sofra Duası

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC Seviyesi

Yemekden Sonra Yapılan Sofra Duası

Elhamdülillah ElhamdülillahElhamdülillahillezi et âmene vesekane vece alene minel müslimin. Ve rahmetullahi vebere katühû aleyna ve ala cemili müslimin. Nigmeti celilullah bereketi halilullah sefaat ya resulullah.

Allah'im bize vermis oldugun bu çesitli nimetler için sana sonsuz hamdü senalar olsun. Nimetini daim vatanimizi kaimnesillerimizi alim eyle Yarabbi. Bu ziyafeti hazirlayanlarin vücutlarina sihhatgeçmislerine rahmet ve riziklarina bereket'i ihsan eyle Yarabbi.

Allahim bu nimetleri ekenlere biçenlerehazirlayip önümüze getirenlere ömür bereketi iman selameti ver. Astir tastir bu sofra sahiplerine Mekke'yi Mükerreme'ye ve Medine'yi Münevvere'ye ulastir ve Arafat'ta vakfelerde dualarda bulustur. Ya Rabb soframiz artsin eksilmesin tassin dökülmesin bu sofra sahipleri darlik ve yokluk görmesin yiyenler iyilik ve sifa bulsun tüm kaza ve belalardan korunsun.


Bize verdigin nimetler için sana yeterince Sükredemedigimiz için bize dert verip derman aratma kitlik verip açlikla bu asil milletimizi ve biz aciz kullarini terbiye eyleme Yarabbi.

Ahirette kevser sarabindan içmek sirat köprüsünden geçmek cennet ve cemealini görmek nasip eyle Yarabbi. Yarabbel-aleminavuçlarini açmis ve amin diyen bu kullarinin dualarini kabul et ve günahlarini affet.

Allahümme et aynnamil tagaymil cenneh. Ve eskinnamil serabil kevser. Ve eskinnafil ceravil resulik. Ve ekrumna biruyyeti cemalike ya ekramel ekramine veya erham errahimin. Vel hamdüllilahi rabil alemin.

El Fâtiha.
 
Üst Alt