• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tam Buğday Unlu Poğaça

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
TAM BUĞDAY UNLU POĞAÇA
Malzemeler
1 su bardağı su
1 su bardağı süt
1 su bardağı zeytinyağı veya sıvıyağ
2 yumurta (birinin sarısı dışına sürülecek)
1 yemek kaşığı instant maya
2 yemek kaşığı şeker
1,5 tatlı kaşığı tuz
6,5 su bardağı tam buğday unu
Hamur malzemeleri ile yumuşacık bir hamur yoğurun. üzerini kapatıp mayalanması için ılık bir yerde bekletin. mayalanan hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar alıp elinizde biraz açın. peynirli veya patatesli içten bir kaşık koyup ağız kısmına bastırmadan kapatın. şekil verme bitince tepsiyi soğuk fırının içine koyup yeniden kabarmasını bekleyin. Üzerine biraz süt ve çok az yağ karıştırılmış yumurta sarısı sürün. susam ve çörekotu serpin. 180 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişirin. ben fırını önceden ısıtmıyorum direkt soğuk fırına sürüyorum. Fırın ısınırken biraz daha mayalanıyorlar.
Afiyet şifa olsun
Bir yiyecek görseli olabilir

güneşinoglu

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
3,160
@güneşinoglu pazar günü de bunu denersiniz??

Ben şimdi et yemeği yapmayı öğreniyorum. :)
Nusrete rakip olacağım çok çılgın bir Projem var.You tube kanal açıp tarif yapacağım.
Kanalımın ismide ''Görmemişin bir eti olmuş,tutmuş Fırına koymuş'' olacak.

Birde hareket buldum, Tek ayağımın üstünde kalçamı savurarak Karabiber atacam. :)

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Ben şimdi et yemeği yapmayı öğreniyorum. :)
Nusrete rakip olacağım çok çılgın bir Projem var.You tube kanal açıp tarif yapacağım.
Kanalımın ismide ''Görmemişin bir eti olmuş,tutmuş Fırına koymuş'' olacak.

Birde hareket buldum, Tek ayağımın üstünde kalçamı savurarak Karabiber atacam. :)
Hahhah görmemişin bir eti olmuş adı da nusr (et) miş?hele bide karabiber işin içine girdi mi tüm zamanların en çok izlenen paylaşımcısı olursunuz??