• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Win 8.1 32 Bit -64 Bit Tek Link

Konular
1,909
MFC Puanı
110

Klavyedeki tuşlarının görevleri;

ESC (Escape): Programları kapatmak ve verilen komutları iptal etmek için kullanılır.

TAB (Sekme): Yazı yazarken imleci 8 karakter ileri götürmeye(boşluk bırakmaya) yarar.
(Alt tuşu ile birlikte basıldığında pencereler arası geçiş yapar)

CAPS LOCK(Büyük harf kilitleme): Yazı yazarken harfleri büyük/küçük yazmamızı sağlar.

SHIFT (Kaldırma): Tek başına bir görevi yoktur. Birlikte basıldığında birden çok karakter barındıran tuşların üzerindeki karakterleri yazmamızı sağlar. Harflerle birlikte basıldığında büyük harfle yazar.
Shift ile birlikte bu tuşa bastığımızda ' (üstten kesme) işaretini yapar. é!'^+%&/()=?_

CTRL (Control): Tek başına bir görevi yoktur. Başka tuşlarla birlikte kullanıldığında işlemler için kısayol görevi vardır. Bu kısayollar şunlardır:
CTRL + C : Kopyalama
CTRL + V : Yapıştırma
CTRL + X : Kesme
CTRL + S : Kaydet
CTRL + A : Tümünü seç
CTRL + Z : Geri al
CTRL + ESC : Başlat menüsünü açar

Alt: Açık pencerenin menülerinin etkinleştirilmesini sağlar.

Space Bar (Boşluk): Bir karakter boşluk bırakmamızı sağlar.

Alt Gr: Tek başına bir görevi yoktur. Birlikte basıldığında birden çok karakter içeren tuşların yanındaki karakterleri yazmamızı sağlar.
Alt Gr ile birlikte bu tuşa bastığımızda ½ işaretini yapar. <>£#$½{[]}\|

Enter: Yapılan işlemleri onaylar, seçili dosya ve klasörleri açar, yazı yazarken bir alt satıra geçer.

BackSpace(Silme): Yazılarımızı sağdan sola doğru siler.

Delete: Yazılarımızı soldan sağa doğru siler. Seçili dosya ve klasörleri siler.

Insert: Yazı yazarken kullanılabilecek bir tuştur. Bu tuşa bastığınızda, yazının sağındaki karakterleri silerek yazar.

Home: İmleci satırın başına getirir.

End: İmleci satırın sonuna götürür.

Page Up: Sayfayı yukarı doğru çıkarır.

Page Down: Sayfayı aşağı doğru indirir.

Num Lock: numaralı kısımdaki numaraları aktif eder.

Print Screen (Prt Scr): Ekranın fotoğrafını çeker ve kopyalar.

Fonksiyon Tuşları:
F1: Yardım penceresini açar.
F2: Dosya ve klasör isimlerini değiştirmemizi sağlar.
F3: Arama penceresini açar.
F4: Adres çubuğu menüsünü açar.
F5: Yenileme.
F11: Pencereyi tam ekrana dönüştürür.

Konular
1,909
MFC Puanı
110
Bilgisayarınızın Tüm Konfigürasyonunu Öğrenin
Windows 7 işletim sistemini kullanıyorsanız, Sistem Bilgisi‘ne ulaşmak için öncelikle Başlat menüsüne girmelisiniz. Oradan Sistem Araçları klasörünü genişleterek Sistem Bilgisi seçeneğine tıklayabilirsiniz. Windows 8 ve Windows 8.1′de Başlat menüsü olmadığı için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz.
1. İlk olarak Charms çubuğundaki arama çubuğuna yazarak, gelen sonuçtan Denetim Masası‘na giriyoruz. Daha sonra Sistem ve Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz.
2. Sistem ve Güvenlik penceresine girdikten sonra Yönetimsel Araçlar seçeneğine tıklayalım.
3. Bu sayfada çeşitli fonksiyonları olan birçok dahili Windows aracı yer alıyor. Bizim ihtiyacımız olan Sistem Bilgisi seçeneğine çift tıklayalım.
İşte bilgisayarınızın, anakartınızın üreticisnden, kullandığınız RAM miktarına, BIOS sürümüne kadar birçok bilgi bu sayfada yer alıyor.

Konular
1,909
MFC Puanı
110
Winver komutu Windows yazılımın versiyonu hakkında size bilgi verir.

Win Tuşu + R tuş konbinasyona birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresini açıyoruz. Yada Başlat + Çalıştır + winver yazınız.

Açılan bu çalıştır penceresine Komutumuz olan Winver komutunu yazıyorum ve Windows Versiyonum hakkında bilgileri görüyorum.