• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows PC Kullanıcıları İçin Ücretsiz Faydalı Yazılımlar [Portable]

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

RunAsTool v1.4 (Yüksek kullanıcı hakları ile yazılım çalıştırma)​

runastool_password.png
runastool_admin_interface.png

Kısa Tanıtım :

Windows'un yerleşik “Farklı Çalıştır” komutu, bir programı şu anda etkin olandan farklı bir kullanıcı hesabı olarak başlatmanıza izin verir, Ancak, runas.exe , kullanıcı türünün gerektirdiğinden tam olarak otomatikleştirilemez.alternatif hesabın şifresinde. RunAsTool, standart kullanıcıların yönetici parolasını girmeye gerek kalmadan yönetici ayrıcalıklarıyla belirli bir programı çalıştırmasını sağlayan taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır. Bu, standart (yönetici olmayan) kullanıcılara yönetici hakları gerektiren programlara erişim sağlamanıza olanak tanır.

Kısıtlı bir hesap altında, bazı programlar eksik yönetici hakları nedeniyle düzgün çalışmayabilir, bu nedenle birçok kullanıcıya yönetici hesapları verilir, bu da sistemi kötü amaçlı yazılımlara, virüslere ve diğer güvenlik risklerine karşı daha savunmasız hale getirir. RunAsTool ile bunu düzeltebilirsiniz.

RunAsTool'un düzgün çalışması için, şifreli bir Yönetici hesabı olan bir Windows sistemine kurulmalıdır. Kullanıcı adı ve şifre gibi uygulama için oturum açma bilgileri şifreli bir dosyadan okunur – Yönetici Şifreniz için endişelenmenize gerek yoktur.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 ,Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Vietnamca, Yunanca, Endonezyaca, Rusça, Japanase, Farsça, Arapça, Lehçe, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Macarca, Korece, Slovence, İbranice, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Hollandaca (Hollanda), Rumence

%100 Türk Malı Yerli Yazılımdır.

İndirme : (Resmi Web Sitesi):
Kod:
https://www.sordum.org/8727/runastool-v1-4/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

AskAdmin v1.9 (Veri Güvenlik Yazılımı-Paralı-Lisansı 50 $ [14 x 50 = 700 TL])​

Not (TRWE_2012) :

Bu yazılımın sürüm 1.6'sını bana verilen özel hediye lisans kapsamında kullanmıştım.Daha sonra sürüm no'su değişince hali ile lisans kapsamından çıktık.Yani demek istediğim vereceğiniz her cent'i sonuna kadar hak eden yazılımlardan biri.Demo olarak da kullanabiliyorsunuz ama bazı özellikler kapalı halde...Bu halde bile işinize yarıyor bu portable yazılım

ask_admin_drag_and_drop.png

Kısa Tanıtım :

Bazı kullanıcıların bilgisayardaki belirli programlara, hizmetlere ve dosyalara erişimini kısıtlamak istiyor musunuz? AskAdmin ile seçilen uygulamalara, dosyalara ve klasör içeriklerine erişimi kolayca engelleyebilirsiniz. AskAdmin engelleyebilirMicrosoft Store, Microsoft EDGE, Google Chrome, Skype, yerleşik uygulamalar (örn. UWP), CMD & BAT dosyaları/komut dosyaları, kayıt verileri ve daha fazlası dahil olmak üzere bilgisayarınızdaki çoğu kaynak. Engellenen öğelere erişimi daha da önlemek için AskAdmin, isteğe bağlı bir parola sağlar. AskAdmin, çocukları olanlar ve iş bilgisayarları için ideal olan taşınabilir bir uygulamadır.

AskAdmin bir Freemium Uygulamasıdır:

Freemium, hem ücretsiz hem de premium hizmetler sunan bir iş modelini tanımlamak için kullanılan "ücretsiz" ve "premium" kelimelerinin birleşimidir. Freemium iş modeli, kullanıcının denemesi için basit ve temel hizmetleri ücretsiz ve daha gelişmiş veya ek özellikleri bir prim karşılığında sunarak çalışır. Premium özellikler için lütfen indirilen yardım dosyasına bakın.

Not:

AskAdmin'in “Windows Gezgini'ni Yeniden Başlat” özelliğini kullanırsanız (kayıtlı kullanıcılar için Seçenekler menüsü veya son simge altında), Windows gezgini yönetici ayrıcalıklarıyla başlatılır (NT6 sistemlerinde ve UAC etkinse)

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Rusça, Fransızca, Farsça, Japonca, Lehçe, Çince, İsveççe, Vietnamca, Portekizce (Brezilya), Slovence, Korece, İbranice, İspanyolca, Arapça, Hintçe, Yunanca, Hollandaca (Hollanda), Slovakça Ermenice, Macarca, İtalyanca, Galiçyaca, Urduca, Hırvatça, Bulgarca, Danca, Norveççe, Ukraynaca, Rumence

Nasıl Kullanılır Videosu :

Kod:
https://www.sordum.org/7941/askadmin-v1-9/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

BlueLife KeyFreeze v1.4 (Klavye ve fareyi bloke edin)​

keyfreeze_menu.png
keyfreeze_countdown.png
keyfreeze_unlocked.png

Kısa Tanıtım :

KeyFreeze, ekranı "kilitlemeden" klavyenizi ve farenizi engelleyen ÜCRETSİZ bir Windows uygulamasıdır. Böylece çocuklarınız güvenle bir çizgi film izleyebilir veya büyükanne ve büyükbabalarıyla görüntülü sohbet edebilirve klavyeyi istedikleri dokunabilirler. Klavye ve Mouse'u ayrı ayrı veya birlikte engelleyebilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen Diller: İngilizce, Arapça, Çekçe, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Fince, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Endonezyaca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Slovence, Türkçe, Ukraynaca , Vietnamca , Felemenkçe , Farsça , Bulgarca , İbranice , Rumence

Kod:
https://www.sordum.org/7921/bluelife-keyfreeze-v1-4-block-keyboard-and-mouse/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Show Disk Partition Style v1.1​

Show_disk_partititon_style.png

Kısa Tanıtım :

MBR, PC ilk çıktığından beri sabit disklerde kullanılan standart bölümleme şemasıdır. Sabit sürücü başına 4 birincil bölümü ve maksimum 2 TB bölüm boyutunu destekler. GPT diskinin kendisi264 blok uzunluğa kadar bir birimi destekler. . Ayrıca teorik olarak sınırsız bölümleri destekleyebilir Windows, bu sınırları tek bir bölüm (NTFS sınırı) ve 128 bölüm için 256 TB ile daha da kısıtlar.

Windows'ta Bölüm stilini belirleme:

1. Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi'ne gidin
2. Sağ alt bölmenin solunda Disk Yönetimi'ni seçin,
3. Windows'un kurulu olduğu Disk'e sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.
4. Birimler sekmesini seçin
5. Bölüm stili: giriş, Ana Önyükleme Kaydı (MBR) veya GUID Bölüm Tablosu (GPT) olarak gösterilecektir..

Acemi kullanıcılar için, belirli bir diskin hangi bölümleme şemasını kullandığını belirlemek zordur ve ortak soru “bölüm stilini bulmanın en kolay yolu var mı?”

Evet, “Disk Bölme Stilini Göster” var, tek bir tıklamayla bölümleme stilimizi göstermek için Taşınabilir Ücretsiz bir Yazılımdır.ZIP dosyasını istediğiniz klasöre çıkarın, ardından DPStyle.exe dosyasını çalıştırın, cihazlarınızı ve Bölüm stillerinizi gösterecektir.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp – (x86 & x64)

Kod:
https://www.sordum.org/9307/show-disk-partition-style-v1-1/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

PowerRun v1.6 (En yüksek ayrıcalıklarla çalıştırın) [Sık Kullandığım yazılımlardan biri-TRWE_2012-]​

powerrun_main.png

Kısa Tanıtım :

PowerRun, regedit.exe , Cmd.exe veya TrustedInstaller / Nt Authority/system ile aynı ayrıcalıklara sahip diğer yazılımları başlatmak için taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır. Neden buna ihtiyacınız olsun ki? Bazen sadece koşmak yetmezYönetici olarak, Belki kilitli veya düzenlenemez bir dosya veya kayıt defteri anahtarıdır, PowerRun bu güçlü ayrıcalığa sahip bir araç büyük olasılıkla bunu çözer, PowerRun herhangi bir kurulum işlemi veya ek dll dosyaları gerektirmez.

Nasıl kullanılır: İndirdikten sonra, PowerRun'u istediğiniz konuma çıkarın ve çalıştırın. Üzerine herhangi bir dosyayı sürükleyip bırakabilirsiniz, örneğin; program dosyaları , Program dosyaları kısayolları , komut dosyaları , metin dosyaları usw. Listelenen bir dosyayı TrustedInstaller/SYSTEM ayrıcalıklarında çalıştırmak için onu seçip çalıştır düğmesini kullanabilir veya üzerine sağ tıklayıp “Dosyayı Çalıştır” özelliğini seçebilirsiniz, dosya En Yüksek ayrıcalıklarla çalışacaktır, bunu doğrulamak için Görev yöneticisinin ayrıntılar sekmesini kontrol edebilirsiniz. SİSTEM Ayrıcalıkları altında çalışan seçili dosya

NOT: PowerRun yalnızca “TrustedInstaller” ayrıcalıklarıyla çalışamaz, “Nt Authority/system” ayrıcalıklarıyla da çalışabilir.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 ve Windows 7

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Korece, Farsça, Macarca, Danca, İtalyanca, Yunanca, Rusça, Vietnamca, Felemenkçe, Fince, Portekizce (Português), Portekizce (Brasileiro), İspanyolca, Lehçe , Slovence , Endonezyaca , Bulgarca , Çekçe , Japonca , İbranice , Rumence , İsveççe , Arapça , Sırpça

Kod:
https://www.sordum.org/9416/powerrun-v1-6-run-with-highest-privileges/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Router Default Password v1.1​

Router_default_pass_main.png
Router_default_pass_list.png

rdp_change_the_list.png
copy_username_and_pass.png

Kısa Tanıtım :

Bir ağa bağlı her cihazın diğerlerinden ayırt edilmesi için benzersiz bir IP adresine sahip olması gerekir. Bir IP adresi, ev telefonunuzdaki veya mobil cihazınızdaki benzersiz telefon numarasına benzer. başka yokağınızdaki cihaz (NAT kullanmıyorsanız) aynı IP adresine sahip olacaktır. Gönderici bir cihazın alıcı bir cihaza veri iletebilmesi için göndericinin hedefin nerede olduğunu bilmesi gerekir. Hedef, kaynakla aynı alt ağda veya başka bir alt ağda olacaktır. Cihazlar aynı alt ağdaysa, hedef cihazın konumunu belirlemek için kullanılan mekanizma yayındır. Ancak farklı ağlardalarsa ne olur? Varsayılan ağ geçidinin devreye girdiği yer burasıdır. Varsayılan ağ geçidi, aynı alt ağda olmayan tüm trafiğin hedefi olarak kullanılır.

Bir ağ sorunu varsa veya yönlendiricinizde değişiklik yapmanız gerekiyorsa, varsayılan ağ geçidinin IP adresini bilmeniz gerekebilir. Microsoft Windows'ta, bir bilgisayarın varsayılan ağ geçidinin IP adresine, ipconfig komutuyla Komut İstemi aracılığıyla ve Denetim Masası aracılığıyla erişilebilir. Netstat ve ip route komutları, varsayılan ağ geçidi adresini bulmak için macOS ve Linux'ta kullanılır. İçeri girip ağ ayarlarınızda değişiklik yapma zahmetine girmediyseniz, bu bilgileri kullanarak yönetici paneline erişmeye devam edebileceğinizi görebilirsiniz. Bunu yapabilmek için, yönlendiricinizin IP adresini, varsayılan Kullanıcı adını ve varsayılan Parolasını nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekir. İşte "Yönlendirici varsayılan Parola" Yardımcı Programı kullanışlıdır, Taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır.

Not :

Bu şifrelere hala ulaşamıyorsanız modeminizin arka kısmında bulunan reset butonunu sıfırlamanız gerekmektedir. Donanımınız üzerinden şifrenizi bulun; İnternet servis sağlayıcınız size bir kablosuz yönlendirici veya ağ geçidi sağladıysa, ağ parolanız yönlendirici veya ağ geçidine yazdırılabilir. Şu terimleri bulmaya çalışın: Güvenlik Anahtarı , Kablosuz Anahtar , WPA Anahtarı , WPA 2 Anahtarı , WEP Anahtarı.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7
Desteklenen diller: İngilizce

Kod:
https://www.sordum.org/10411/router-default-password-v1-1/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Bluetooth Version Finder v1.2 (PC İle Bluetooth Sürüm Bulucu)​

bluetooth_version_finder_main.png

Kısa Tanıtım :

Bluetooth sürümünün grafik kullanıcı arabirimi aracılığıyla manuel olarak bulunması zaman alıcı, sıkıcı ve insan hatasına açık olacağından, taşınabilir bir ücretsiz “Bluetooth Sürümü bulucu” kodladık. Bluetooth sürüm numarasını bulmanın en kolay yolu. Sadece indirin ve sıkıştırmasını açın, ardından çalıştırmak için tıklayın, Bluetooth sürüm numaranızı gösterecektir.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10

Desteklenen diller: İngilizce

Not:

Windows 7 için 32-64 bit desteğinin olmaması gerçekten üzücü bir durum..... (TRWE_2012)

Kod:
https://www.sordum.org/10772/bluetooth-version-finder-v1-2/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Reg Converter v1.2​

regconverter.jpg

reg_converter_select_reg_file.png

Kısa Tanıtım :

Reg Converter, .reg verilerini .bat, .vbs veya .au3'e dönüştürmek için taşınabilir ücretsiz bir yardımcı programdır. Bu, özellikle kayıt defteriyle birleştirilmek üzere yönetici ayrıcalıklarına ihtiyaç duyan dosyalar için kullanışlıdır.veya katılımsız kurulumlar için.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Yunanca, Basitleştirilmiş Çince, Lehçe, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Korece, Macarca, Slovence, Endonezyaca, Portekizce, İtalyanca, Arapça, Tayca, Japonca, İbranice, Felemenkçe (Hollanda), Farsça, Rumence

Kod:
https://www.sordum.org/8478/reg-converter-v1-2/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Tunnel Adapter Microsoft 6to4 Adapter Remover​

tunneladapter2.gif

Kısa Tanıtımı :

6to4 bağdaştırıcısı, IPv6 paketlerini bir IPv4 ağı üzerinden doğru şekilde iletmek için bir Windows bileşenidir. Aygıt Yöneticisi'nde birden fazla 6'ya 4 bağdaştırıcınız varsa, büyük olasılıkla bir sorun yaşamışsınızdır.Windows 7 veya Windows Server 2008 R2'de yeniden başlatmanın ardından beklenmedik şekilde yeni bir Microsoft 6to4 bağdaştırıcısının oluşturulduğu Windows hatası. Bu, Tunnel Adapter – 6to4 Adapter Remover ile tamir edilebilir. Sadece ZIP'i indirin ve içeriğini seçtiğiniz bir klasöre çıkarın. 32 bit sistemler için i386.exe'yi (x86) çalıştırın veya 64 bit (x64) sistemler için ia64.exe'yi çalıştırın.

Bazı durumlarda, Aygıt Yöneticisi'nde listelenen bu 6'ya 4 bağdaştırıcıların birçoğu olabilir. Bunları birer birer kaldırmak hem sıkıcı hem de zaman alıcı olabilir. Ücretsiz araç bu işlemi otomatikleştirir ve devon.exe'yi kullanmaz.

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen Diller: İngilizce

Kod:
https://www.sordum.org/6423/tunnel-adapter-microsoft-6to4-adapter-remover/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Simple Run Blocker v1.5 (Sık Kullandığım Yazılımlar Arasında-TRWE_2012-)​

drag_and_drop.png

Kısa Tanıtımı :

Simple Run Blocker (SRB), uygulamaların kullanılmasını engelleme sürecini basitleştirmek için oluşturulmuş, taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır. Bu, örneğin çocukların belirli programları kullanmasını önlemek için kullanışlı olabilir.. SRB, bu türdeki diğer araçların çoğunda bulunmayan bir 'sürükle ve bırak' kullanım kolaylığı sunar. Bir yürütülebilir dosyayı SRB penceresine sürükleyebilirsiniz ve otomatik olarak engellenecektir. SRB ayrıca, özel olarak onaylanmış uygulamalarınız dışında tüm yürütülebilir dosyaları engelleyen bir "beyaz liste" moduna sahiptir.

Sürücü Erişim Kısıtlama Özelliği de Var (Veri Güvenliği-Üçüncü Tekil Şahıslar [Anne-baba-eş-çocuklar vs. gibi]

Bir sürücüye erişim nasıl korunur veya kısıtlanır

Bir sürücüyü k
olayca gizleyebilir ve/veya kilitleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Seçenekler'e ve ardından Sürücüleri Gizle veya Kilitle'ye tıklayın.

hide_or_lock_a_drive.png
Ardından gizlemek veya kilitlemek istediğiniz sürücüleri seçebilirsiniz. Bunu belirli bir Windows kullanıcısı için yapabilirsiniz, bu özelliği kullanın (sadece bu özelliği kısıtlı bir kullanıcı altında kullanın)
hide_or_lock_a_drive_selection.png

NOT: Sürücülerin Windows 7 veya üzeri sürümlerde gizlendiğinden emin olmak için, "Değişiklikleri Uygula"yı tıklamadan önce " Windows Gezgini'ni Yeniden Başlat " kutusunu işaretleyin.

Uyumluluk: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen Diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Arapça, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Rusça, Vietnamca, Korece, Japonca, Rumence, Fransızca, Yunanca, Portekizce (Brezilya), Farsça, Macarca, İsveççe, İtalyanca, İspanyolca, Lehçe , Uygurca , Slovence , Endonezyaca , İbranice , Felemenkçe (Hollanda)

Kod:
https://www.sordum.org/8486/simple-run-blocker-v1-5/
Kod:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Drive Letter Changer v1.4​

dchanger_main.png

Kısa Tanıtım Yazısı :

Drive Letter Changer, bir sabit sürücüye veya harici depolama aygıtına belirli bir sürücü harfi atama işlemini basitleştiren taşınabilir ücretsiz bir araçtır. Bunu Windows Disk Yönetimi aracıyla yapabilirsiniz, ancak bu acemiler için kafa karıştırıcı olabilir.Kurulum gerekli değildir. ZIP'yi istediğiniz klasöre çıkarın ve programı çalıştırın. Kullanıcı arayüzü basitleştirilmiştir ve tüm ana seçeneklere hızlı erişim sağlar. Tüm sürücülerinizi ve şu anda onlara atanmış sürücü harfini listeler.

dchanger_task.png

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Yunanca, Japonca, İtalyanca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Vietnamca, Lehçe, Farsça, Korece, Macarca, Felemenkçe, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Brezilya Portekizcesi, Slovence, Endonezyaca, Arapça, Bulgarca, Tayca, Rumence

Kod:
https://www.sordum.org/8501/drive-letter-changer-v1-4/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Windows 11 Classic Context Menu v1.1 (Win11 Masaüstü Sağ Menüsünü, Windows 7 Masaüstü Sağ Menü Düzenine Çevirme Portable Yazılımı)​

classic_context_menu.png
windows11_new_and_old_context_menu.jpg

Kısa Tanıtım Yazısı :

Windows 11'deki içerik (Sağ Tıklama) menüsü, eski pencerelere kıyasla yeniden tasarlanmış ve sınırlı girişlerle tutulmuştur. Kopyalama, yapıştırma ve silme gibi temel işlemler için bir dizi simge içerir, ancak'Daha Fazla Seçenek Göster' düğmesinin arkasına isteyebileceğiniz bazı işlevleri gizler, bu, tüm bağlam menüsü seçeneklerini görmek için her ekstra seçeneğe basmamız gerektiği anlamına gelir. Microsoft'un Windows 11 masaüstü bağlam menüsüne eklediği “daha fazlasını göster” seçeneğinin dünyaya maliyetinin kısa bir değerlendirmesini yapacağız. Ergonomi önemlidir, çünkü ergonomik çözümler uygulamak, maliyetleri düşürerek ve üretkenliği artırarak işletme giderlerini azaltmaya yardımcı olabilir. 10 kişinin çalıştığı, her bilgisayar kullanıcısının günde 100 kez masaüstüne tıkladığı, her tıklamanın fazladan 1 saniye boşa harcadığı bir iş yeri düşünün.

Günde 10 x 100 = 1000 saniye (16,67 Dakika) Kayıp.
Kaybedilen Ayda 30 x 1000 = 30000 saniye ( 500 Dakika = 8,33 Saat).

Sadece 10 çalışanı olan bir işyerinde bile ayda 8.33 saat kayba neden olmaktadır. 100 kişinin çalıştığı işyerinde zaman kaybını bir düşünün.

Windows 11'de Kayıt defteri girdileriyle uğraşmak yerine Yeni Bağlam Menüsünü Devre Dışı Bırakma veya Etkinleştirme için tek tıklamayla bir çözüm arıyorsanız, Win 11 Classic Context Menu v 1.0 Portable freeware Application'ı kullanabilirsiniz. Minimalist bir arayüze sahiptir Windows 11'de Sağ Tıklama Menüsünden “Daha Fazla Seçenek Göster”i devre dışı bırakmak için ilk “Win 11 Klasik Bağlam Menü Stilini Etkinleştir” düğmesini kullanın.

Bu Uygulama ile Eski Windows 10 Sağ Tıklama Bağlam Menüsü ile varsayılan Windows 11 Bağlam menüsü arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Rusça, Fransızca, İspanyolca, Brezilya Portekizcesi, Yunanca, Korece, Çince, Lehçe, İsveççe, Macarca, Çekçe, Bulgarca, İtalyanca, Endonezya dili, Japonca, Rumence, İbranice, Vietnamca, Arapça

Kod:
https://www.sordum.org/14479/windows-11-classic-context-menu-v1-1/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Temp Cleaner v1.3​

temp_cleaner.png
>>>>>>
temp_cleaner_02.png

Kısa Tanıtım Yazısı :

Bilgisayarınızı iyi çalışır durumda tutmak için, dağınıklığın ve kullanılmayan dosyaların düzenli olarak kaldırılmasını sağlamak önemlidir, Geçici dosyalar sabit sürücüde saklanır ve TEMP klasörlerinizi doldurabilirler, Düzenli bakım işleri hızlandırmaya yardımcı olabilir çok yer açın ve boşaltın, bu nedenle küçük bir araç “Temp Cleaner” kodladık, geçici klasörünüzü kolayca temizleyebilir (sadece çalıştırın). Yazılım yalnızca “ %Temp% ” ve “ %SystemRoot%\Temp ” klasörlerindeki kullanılmayan dosyaları siler. Kullanılıyorlarsa bazı dosya ve klasörler silinmeyebilir.
Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp – (x86 & x64)

Fikrinizle, ekstra özellikler ekleyebilir ve daha da geliştirebiliriz.

Not :

Eğer yazılım geliştirilmeye açık ise;

1.Kullanıcı hesabın Temp dizini , C:\Windows\Temp dizini ve Perfech dizininin "Otomatik Silinmesi" için bir zamanlayıcı (timer fonksiyonu) olmalı.Kullanıcı bunu kendi yazılım ufak arayüzünde (1,3,5,7,9,11,13,15,17,21 dk) 'da bir kere temizlemek üzere zamanlayabilir.

2.Ya da kullanıcı sisteminde oturum kapatırken bu minik yazılım yukarıda belirtilen yerleri temizleyerek oturumu kapatabilir özelliği getirilebilir.Mesela arayüzünde şöyle bir komut olsa ;

Dizinleri temizle - Oturumu Kapat ................................................................gibi

3.Yazılımın bir arayüzü olsa, özel klasör ve dizinleri otomatik temizleme özelliği olsa -Mesela Ofis Word 2007'de yedeklenmiş dosyalar bir zaman sonra disk üzerinde büyük alanlar işgal etmeye başlar...İşte yazılım bu bölgeleri otomatik temizlese , 7 günde 1 kez gibi....

4.WinSxS dizinini otomatik temizleme özelliği olsa

5.Hakkında bölümü olsa

6.Ya da kullanıcı kendi özel dizinleri yazılıma gösterip, dizin içeriklerinin zamanla silinmesi ayarlayabilse

7.Silinme ile alakalı ufak bir .log kaydı olsa ve kullanıcı bunu inceleyebilse

Kod:
https://www.sordum.org/9190/temp-cleaner-v1-3/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Net Disabler v1.1 (Anne Ve Babalar İçin Biçilmiş Kaftan)​

net_disabler_homepage.jpg

NetDisabler_main.png
netdisabler_off.png

Kısa Tanıtım Yazısı :

Ortalama olarak, gençler eğlence için medyayı kullanarak günde dokuz saat harcıyorlar - bu, uyumak için harcadıklarından daha fazla ve ders çalışmaktan çok daha fazla zaman harcıyor. Bu yüzden giderek daha fazla aile araştırıyor.İnternet erişimini geçici olarak engellemenin yolları.Ama hepimizin bildiği gibi, bizim için kötü olan şeylerden vazgeçmek zor olabilir, işten eve geliyoruz ama e-postaları kontrol etmeye devam ediyoruz, sosyal paylaşım sitelerinde vakit kaybediyoruz veya boş boş bakıyoruz. bilgisayar bu nedenle interneti geçici olarak kapatmak isteyebiliriz .

İnterneti Tamamen Devre Dışı Bırakmanın
nedenleri çeşitlidir ve çoktur, örneğin:

1. Programların evi aramasını veya güncelleme yapmasını önlemek için.
2. Bilgisayarınızın e-posta veya sosyal medya uyarıları vb. almasını önlemek için, çalışma sırasında dikkatinizin dağılmasını önlemek için de kullanabilirsiniz.
3. İnternet bağlantısını kesmek, kötü amaçlı yazılımın etkisini sınırlayabilir; bu, “hava boşluğu” olarak bilinen bir güvenlik tekniğidir. Bilgisayarı herhangi bir ağdan ayırarak daha güvenli hale getirir.
4. Çalışanlar, normal görevlerini yerine getirmek yerine internette gezinmek için çok fazla zaman harcarlarsa, İnternet erişimi zararlı olabilir…

Teknik olarak, internet erişimi olan ağ bağlantısını etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için komut istemi penceresinde netsh interface komutunu çalıştırarak interneti kontrol edebilirsiniz . Ancak bu yöntem kolaylıkla atlatılabilir ve bir garanti sunmaz. İnternet bağlantısını bir süreliğine veya bazı olaylarda devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu Net Disabler ile kolayca yapabilirsiniz , küçük bir taşınabilir ücretsiz yazılım aracıdır , interneti hızlı bir şekilde kapatmak veya tekrar açmak için kullanabilirsiniz .

Kullanımı çok basittir, 4 adet internet engelleme yöntemi vardır , bunlardan birini/hepsini seçebilir veya bir arada kullanabilirsiniz.

1. Ağ Bağdaştırıcısını Devre Dışı Bırak
2. DNS ile
Engelle 4. Proxy ile
Engelle 3. Windows güvenlik duvarı ile engelle

İşlemi tamamlamak için İnterneti Devre Dışı Bırak düğmesini seçtikten sonra İnternet'i geri getirmek için İnterneti Etkinleştir düğmesini kullanın. Menü düğmesi altında Ağ Bağdaştırıcılarınızı seçebilir, bir şifre belirleyebilir , Aygıt Yöneticisi, Ağ Bağlantıları veya Güvenlik Duvarı ayarlarını açabilirsiniz.

İnternet bağlantısını hızlı bir şekilde kesmenizi sağlayacak bir araç arıyorsanız , “ Net Disabler ” tam da aradığınızı sunuyor.

– NetDisabler herhangi bir hizmet yüklemez
– NetDisabler 4 İnternet engelleme yöntemi sunar
– NetDisabler parola koruma özelliğine sahiptir
– NetDisabler Taşınabilir ve ücretsiz bir Uygulamadır

Nasıl Kullanılır Videosu :

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista – Windows XP (Windows Güvenlik Duvarı ile Engelleme özelliği hariç) – hem x86 hem de x64

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Rusça, Fransızca, Lehçe, İspanyolca, Çekçe, Korece, Slovence, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), İbranice, İtalyanca, Macarca, Yunanca, İsveççe, Arapça, Tayca, Rumence, Portekizce (Brezilya), Japonca, Farsça, Vietnamca, Bulgarca

Kod:
https://www.sordum.org/9660/net-disabler-v1-1/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Window TopMost Control v1.2 (Herhangi bir uygulamayı en üstte tutan yazılım)​

Windows-TopMost-Control.png
>>>>>>>>>>
windows_topmost_control.png

Kısa Tanıtım Yazısı :

Bazı Windows Uygulamaları, kendisini en üstte tutma seçeneği sunmaz, yani onu diğer tüm pencerelerin üzerinde tutma seçeneği sunmaz, Windows En Üstteki denetimiyle bu özelliği herhangi birine ekleyebilirsiniz. Bu özelliğe ihtiyaç duyduğunuz durumlar vardır, örneğin bir işlem penceresini izlerken veya başka bir şey yaparken canlı bir video beslemesini izlerken, uygulamanın GUI'si yoktur, Çalıştığında Windows En Üst Kontrol simgesini görebilirsiniz. Sistem tepsinizde, sağ tıklarsanız, Seçenekler programını görebilirsiniz, Windows altında, Açık Pencerelerin Listesini bulacaksınız, Herhangi bir Pencereyi en üstte yapmak için üzerine tıklamanız yeterlidir - menü listesinde, işaretli öğe en üsttedir.

Bir pencereyi her zaman En Üstte yapmak için 4 Seçeneğiniz vardır:

1. Bir Pencere seçin ve sistem tepsisinde Windows TopMost Control simgesine çift tıklayın
2. Bir Pencere seçin ve Ctrl + Alt + Space Klavye kısayollarını
kullanın 3. Sistem tepsisi menüsünde Windows TopMost Control “Windows Listesi”ni
kullanın 4. Bir Cmd Parametresi kullanın

Önerileriniz ile ekstra özellikler ekleyip daha da geliştirebiliriz.

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe (olması gereken özellik)

Kod:
https://www.sordum.org/9182/window-topmost-control-v1-2/